Забава

Тјунинг S3M

Недела, 29 Септември 2013, by

CLS 63 AMG Stealth BS by German Special Customs

Повторно, автомобилот прикажан во официјални фотографии во тело комплет од Винил завиткан во ... посебна боја. 
Недела, 29 Септември 2013, by

Watch a Graffiti-Finished Lexus IS 350 [Video]

Со самото добивање на новата работа за вашиот Lexus,  нема да изгледа дека се е изладено по гледањето на ова видео.
Среда, 25 Септември 2013, by

Acid-Green Mercedes-Benz CLS C219 is an Eyesore

Започна во 2004 година, преку првата генерација на ЦЛС Мерцедес-Бенц кој беше како тектонски прекин на модел поставен во Штутгарт од производителот.
Вторник, 24 Септември 2013, by

1000 hp for Hyundai и Bisimoto

Јужно Корејските автомобили Hyundai и Bisimoto Инжинерство објавија планови да се создаде 1000 HP Hyundai Genesis Coupe за 2013 СЕМА, каде ќе покаже повеќе примероци на изработка, кои се закажани кон крајот на оваа година во Лас Вегас.
Понеделник, 16 Септември 2013, by

CARLSSON MERCEDES CLA-CLASS 2014

Carlsson го претстави нивниот нов вртежен програм за Мерцедес CLA-класа на Frankfurt Motor Show во Германија. Mercedes Benz го опишува ова четири врати компактно купе како извонредно експресивен и атлетски модел.