Забава

Тјунинг S3M

Сабота, 19 Октомври 2013, by

Mercedes-Benz CLA 250 Tickled by Vaeth

Мерцедес-Бенц тунинг специјалисти Vaeth Automobiletechnik неодамна имаа можност да упаднат во врвот на опсегот на- AMG варијанта на ОАК    
( C117 ).
705 КС и еден камион-како £ 695-ft (940 Nm) на вртежен момент - тоа е она што би очекувале од едeн наместен твин-турбо AMG Mercedes, но ова е автомобил без принуденa индукција.
Вторник, 15 Октомври 2013, by

NOVITEC FERRARI F12 BERLINETTA N LARGO 2014

Водечки спортски автомобил со подесување од специјалист за тјунинг Novitec Росо и официјално ни ја претстави верзија widebody за Ферари F12berlinetta , наречен новиот F12 N- LARGO .
C-Class Coupe не би можеле да бидат повеќе впечатливи одколку сега, со сите лудости околу нејзиниот ривал за BMW 4er, но оваа AMG верзија, оваа изиграна е Автор на книгите творба, која е представена за AMG C63 како чудовиште.
Вторник, 1 Октомври 2013, by

SENNER TUNING AUDI S5 COUPE 2014

Германските тјунери од Senner Tuning ја објавија надградба моделпт од програмата за Audi S5 Купе.