Вторник, 25 Февруари 2014 by

2014 Jeep Grand Cherokee SRT8 Gets New ADV.1 Wheels

ADV.1 воведе нов сет на 22-инчни тркала за 2014 Jeep Grand Cherokee SRT8. Новите пет краци озборувани ролки доаѓаат во титаниум-како сенка и да изгледа совршено се вклопуваат за најмоќните SUV Крајслер. 
Како кратко потсетување, SRT-нема Jeep Grand Cherokee се напојува со 6,4-литарски V8 мотор кој произведува Hemi 470 коњски сили и 465 £- на вртежен момент. Мелницата овозможува овој  SUV да се забрза 0-60 милји на час (96 км / ч) во 4,8 секунди и да достигне максимална брзина од 160 mph (257 km / h). 
SRT вели beefed-up Grand Cherokee посакува потребите за 13,5 секунди да ги заврши во овој квартал, што не е лошо на сите за еден SUV. 2014 модел е со цена од $ 63.995 во САД. 
Патем, ако 470 КС не се доволно добри за вас, можеби supercharged верзија Hennessey ќе ја задоволи вашата прва љубов за коњски сили.