Забава

Петок, 15 Февруари 2013, by

BENTLEY Continental GT W12 Test Drive

 

I. History   10 / 10
Еден одличен начин на дефинирање на возилото е да се забележи нејзиното присуство во реалниот свет, a и Континентал GT докажа дека ова е еднo од неговите силни поени. 

На ОАК е поставена програма за да се воспостави нов сегмент, со водечка светска аеродинамика (Cd = 0.22), авангарда купе дизајн и 4MATIC погон на сите тркала (опционално). Како нов четири вратен купе ја следи идејата на CLS, чиј дизајн има концепт со  предизвики повеќе од својот фер удел на имитатори од нејзиното деби во 2003 година.

Сабота, 5 Јануари 2013, by

LAMBORGHINI Aventador Test Drive

Мотор: 6498 cm3 кубика V12 бензински
Пренос: Независно е Менувањето на прачкастиот автоматизиран мануелен менувач
Димензии: 188,2 ИЛИ 4780 mm должина / 79,9 ИЛИ 2029 mm (без ретровизори) Ширина / 44,7 ИЛИ 1135 mm висина

Понеделник, 17 Септември 2012, by

TOYOTA GT 86 Test Drive

Тоа беше еден облачен ден, во минатото во 2007 година, кога прв пат слушнав дека Тојота и Субару се развијат заеднички проект, кој еден ден ќе им овозможи на производителите на автомобили да ни нудат спортски автомобил. Со "Toyobaru" ознака, кој се појави во исто време со информациите, што не беше поднесена само од "гласини" и тогаш, не само што направија наша посветла иднина.