Понеделник, 31 Март 2014

BMW X3 2015

Благодарение на новата генерација на BMW на TwinPower турбо дизел мотори , одличните перформанси се достапни низ целиот опсег, а сепак двете економии на горивото и емисијата на CO2 виделе понатамошни подобрувања со забележителни резултати. Како пример за овој инженеринг е моќта на BMW X3 sDrive18d каде постигнува бројка со комбинирана потрошувачка на гориво и емисијата на CO2 60.1mpg и 124g/km . 
Понеделник, 31 Март 2014

Audi S1 Sportback 2015

Неодамна, Ауди објавени детали за 2015 Ауди S1 Sportback. Сo 2.0 литарски TFSI и централни сили на хард дискот и развива 231 HP на максимална моќност и 370 Nm максимален момент. 
Понеделник, 31 Март 2014

Maserati Alfieri Concept 2014

Maserati го претстави Alfieri , 2 2 концепт автомобил за да ја прослават стогодишнината на брендот во Женева Палекспо. Alfieri е возбудлив, но и реален и 100% функционален прототип кој вели дека е повеќе за дизајнот на ДНК на идните Maserati модели, а тоа би можело да биде вратата за иднината на Trident Марката.
Фантастична вечер за македонскиот ракомет! 
По блескавата игра и победа на Вардар на реваншот против Хамбург, во кој македонскиот шампион славеше со 30:29 на теренот на актуелниот европски шампион, ЕХФ му дава голем публицитет на “црвено - црниот“ тим, пренесувајќи изјави на дел од вардаровите ракометари, кои беа пресреќни од подвигот кој го заслужија. 
Сабота, 29 Март 2014

Bat (Rémi GAILLARD)

ТОТАЛНО ЛУД!!

Петок, 28 Март 2014

Треба ли коментар!!

Популарна слика од мојата колекција ...

Шампионската трка во шпанската Примера се движи кон самиот крај, а секој кикс може да чини трилинг на претендентите за титулата. 
Кој навистина жали после бурна вечер, мажите или жените?
Затоа што дури тогаш се осеќаат пријатно по прашање на своите полови органи. Иако сексуално не созреваат еднакво, мажите и жените најголема сексуална  самодоверба имаат во доста блиски години.

Страница 1 од 98