Забава

Недела, 16 Март 2014, by

Видео: Новиот BMW X4

Германскиот автомобилски гигант BMW го претстави новиот X4 кросовер на автосаемот во Женева. Овој модел е всушност помала верзија на моделот X6. Внатрешноста е дизајнирана по изгледот на X3 од кој е подолг за 14 mm и 36 mm понизок.
Од Audi е најавено дека втората генерација од моделот R8 ќе добие помал турбо мотор. Неодамна почнаа да кружат гласините дека новиот R8 ќе ги користи истите атмосферски V8 и V10 мотори кои ќе бидат подесени за зголемување на моќта, шефот на Audi за технички развој, Улрих Хакенберг, потврди дека променетите агрегати ќе се најдат во моделот на следната генерација.
Секаде во светот за титулата  Автомобил на годината се оценува според можностите и достигнувањата на автомобилите. За жал во Македонија не е така, и сите награди се доделуваат според парите и финансиите кои се дадени на судиите за кого треба да гласаат!!
Страшнoто парче на нова вест доаѓа од Varese, Италија , со понуда на MV Agusta која се објавува како модел за Отворени денови на нов настан на крајот на март. Brutale 800 dragster во овие Отворени денови поточно следниот викенд ќе одржи на 28-29 март презентација кај сите свои MV Agusta дилери низ Европа.
Понеделник, 10 Март 2014, by

2015 S-Class Coupe

Иако тоа не беше единствената европска премиера од три -истакната ѕвезда, 2015 S-Class Coupe ( C217 ) е далеку од повеќето озборувано-за нов модел кој Мерцедес-Бенц го донесе на овогодинешниот Женева Мотор Шоу .

 

 

Тунирај во 3D