Забава

Петок, 24 Јануари 2014, by

Chevrolet Corvette C7.R 2014

Шевролет ја претстави новата Corvette C7.R, конкурентен тркачки автомобил, заедно со сите новини за 2015 Corvette Z06. Автомобилот го прави своето деби на натпреварот на 52-та Rolex 24 во Daytona на 25-ти јануари. 
Четврток, 23 Јануари 2014, by

BENTLEY CONTINENTAL GT V8 S COUPE 2015

Бентли го претстави  својот нов Continental GT V8 S Coupe за  2015 во Северна Америка за прв пат во 2014 на NAIAS во Детроит. Се напојува со 521 кс мотор со максимален вртежен момент од 680 Nm, а автомобилот има завршен спринт во само 4,3 секунди и има максимална брзина од 320км/ч.

Land Rover Defender е познат како сигурно теренско возило, но прилично неудобен и непријатен автомобил, со минималистички опремена кабина. Но, дека тоа не мора да биде така, покажа куќата Carisma Auto Design која го редизајнира овој автомобил така да може да ги задоволи потребите на најстрогите сопственици на луксузни автомобили.
БМВ и во 2013 година го задржи статусот на најдобро продаван луксузен автомобилски бренд во светот, пред Ауди и Мерцедес во втората третина. Овој резултат е забележан со рекордни продажби на автомобилот со амблем како авионски пропелер, од 1.660.000 единици.
Среда, 15 Јануари 2014, by

2015 Audi TT

Оваа есен, од Ауди се очекува да се открие третата генерација на ТТ купе, изграден на иста платформа како новата А3, самата трета генерација на модел.

 

 

Тунирај во 3D