Забава

Порше секогаш додава некои прилично неверојатни возила, особено од дизајновата гледна точка , но не можеме да кажеме дека ние не сме во нешто ново.
За помалку од една година до легендарниот M156/M159 семејството на AMG мотори ќе стане само дел од автомобилската историја и повеќе нема да бидат достапни во новиот Mercedes-Benz автомобил, само начинот на кој во моментов може да се купи еден спортски модел под оваа капа или да се обратите за било кој модел од C 63 ​​AMG варијанта или да се добие SLS AMG во конечната верзија - ако ги имаат потребните дозволи, природно.
Opel е поставен на карпа, во светот на жешките модели на Женева Мотор Шоу, производителот на автомобили планира да воведе Astra OPC EXTREME во Швајцарскиот настан.
Дури и како БМВ да врти глава кон мејнстрим, со автомобилите кои како FWD 2 Серија се на пат со Tourer, хардкор фановите на брендот " како што беше и порано познато да се биде" побарувачката на тие е изградено врз база на неговиот предводник , како М1, како 8 серијата.
Според неодамнешниот извештај, следната генерација на Audi RS4 ќе го одбегне  4,2-литарски V8 мотор кој произведува 450 КС (331 kW) и 430 Nm (317 lb-ft) на вртежниот момент. 

 

 

Тунирај во 3D