Забава

Понеделник, 10 Март 2014, by

Горивата поевтинуваат

Бензинот поевтинува за денар, дизелот за денар и половина!
Во првата рекалкулација на цените на горивата за 2014, Регулаторната Комисија за Енергетика ги намали цените на горивата.
Четврток, 6 Март 2014, by

BMW Reportedly Testing M2 Engine

Ми се чини дека сите гласини за БМВ всушност се прави правило за 2-та Серија на М автомобилот кои доаѓаат. Според различни извори, цитирани од страна на бројни БМВ поврзани веб-сајтови, Баварците се веќе на тестирање на она што е ваш мотор кој ќе со моќ на претстојните М2.
Вторник, 4 Март 2014, by

Lexus RC F GT3 Concept 2014

Lexus ќе гo изнесеме 2014 РК F GT3 Концептот на  Женева Мотор Шоу 2014 денес. Врз основа на Lexus РК F перформанси на купето , 2014 Lexus РК F GT3 концепт беше развиен за да ја задоволи групата GT3 на меѓународни тркачки стандарди.
Вторник, 4 Март 2014, by

Peugeot 108 2015

2015 со сите новини за Пежо компактниот градски автомобил, кој е замена за Пежо 107. 
За овогодинешното издание на Женева Мотор Шоу, ABT ја заземи веќе својата страст кон Audi RS6 со  дури и повисоки стандарди, но Германскиот тјунер својата гаража се обидоа да ни понудат нешто посебно од  RS6 - R-от. За да се по​​стави тоа наскоро, ние зборуваме новите 730 КС и 920 Nm (678 lb-ft).

 

 

Тунирај во 3D