Забава

Понеделник, 31 Март 2014, by

BMW X3 2015

Благодарение на новата генерација на BMW на TwinPower турбо дизел мотори , одличните перформанси се достапни низ целиот опсег, а сепак двете економии на горивото и емисијата на CO2 виделе понатамошни подобрувања со забележителни резултати. Како пример за овој инженеринг е моќта на BMW X3 sDrive18d каде постигнува бројка со комбинирана потрошувачка на гориво и емисијата на CO2 60.1mpg и 124g/km . 
Понеделник, 31 Март 2014, by

Audi S1 Sportback 2015

Неодамна, Ауди објавени детали за 2015 Ауди S1 Sportback. Сo 2.0 литарски TFSI и централни сили на хард дискот и развива 231 HP на максимална моќност и 370 Nm максимален момент. 
Понеделник, 31 Март 2014, by

Maserati Alfieri Concept 2014

Maserati го претстави Alfieri , 2 2 концепт автомобил за да ја прослават стогодишнината на брендот во Женева Палекспо. Alfieri е возбудлив, но и реален и 100% функционален прототип кој вели дека е повеќе за дизајнот на ДНК на идните Maserati модели, а тоа би можело да биде вратата за иднината на Trident Марката.
Недела, 23 Март 2014, by

BMW M235i Imagined on Vossen Wheels

Момците од Vossen сигурни се за отпадот кој во секое време се фаќа за работа не замислувајќи го новиот БМВ M235i кој е на еден од нивните поставени тркала на турнеата во Детроит. 
Недела, 16 Март 2014, by

The Audi TT 4-Door Coupe Makes Sense

Може нешто од Мерцедес да сe научи, а тоа е дека сите купе купувачи всушност не сакаат да се откажат од удобноста на нивните патници. 

 

 

Тунирај во 3D