Забава

Инфо Спорт

Металург 23:17 Колдинг
По деталниот медицински преглед, утврдено е дека Дибиров при дуел со противничкиот играч Хенс доби удар во пределот на левото око, при што е предизвикано пукање на крвен сад и крварење во предната комора, како и во задниот дел на окото.
По завршување на ракометниот спектакл, во кој Вардар одигра нерешено 28:28 со европскиот шампион Хамбург, се одржа прес конференција на која присуствуваа тренерите на двата тима, и по еден ракометар. Ви ги пренесуваме изјавите.
СО ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН“ - ЛАЗАРОВ: “ЕНЕРГИЈАТА НА НАВИВАЧИТЕ ЗА ПОБЕДА НАД ХАМБУРГ"

Меси во облеката која ја носел легендарниот Паулињо Алкантара кога станал најдобар стрелец во дресот на Барселона!!

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D