Забава

Инфо Спорт

Кристијано Роналдо и Португалија ја добија првата битка против Шведска предводена од Златан Ибрахимовиќ, во бараж пресметката за пласман на Светското првенство во Бразил. Португалците победија со 1:0, а токму ѕвездата на Реал Мадрид го постигна единствениот гол во 82. минута од натпреварот.
Новак Ѓоковиќ со нова доминатна партија повторно е подобар од најдобриот светски тенисер Рафаел Надал во големото финале на Мастерс купот во Лондон.
Мајсториите на футсал терените со кои од време на време знаеше да нè почасти Бразилецот Фалкао, секогаш нè оставаа без зборови. Така е и овојпат.
Лионел Меси во последно време е во голгетерска криза, но навивачите на Барселона воопшто не се загрижени, бидејќи тие имаат нов миленик кој се вика Нејмар.
Себастијан Ветел вели дека бил "уплашен" од брзината на својот болид, на вчерашната посебна трка за Големата Награда на Абу Даби, во која имаше и осетна разлика на временската температура, за што моите механичари посебно го доспремија мојот болид, со моето прво влегување во Пит Стоп и промена за гумите:

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D