Забава

Инфо Спорт

Лионел Меси вчера ја доби „Златната копачка“ која се доделува на најдобриот стрелец на годината, а новинарите не пропуштија да го прашаат и за наградата која што ја освои четири пати, „Златната топка“.
Португалија со вчерашната победа над Шведска (3:2) се пласираше на Светското првенство во Бразил, а најзаслужен за пласманот на мундијалот беше Кристијано Роналдо кој на двата бараж дуели ги постигна сите 4 голови за својата земја.
Недела, 17 Ноември 2013, by

Гласајте за нашиот Кире,

.да ја освои наградата најдобар десен бек за 2013 година...
Македонскиот женски ракометен шампион ја оствари најзначајната победа во својата кратка европска историја. Вардарки одиграа уште една брилијантна партија во Лигата на шампионите, зачинета со триумф над Ларвик, и тоа на гостувањето во Норвешка, со резултат 31 : 29 (15 :15).
Вие сте суперѕвезда на Формула Еден трките - но кој според вас е друга суперѕвезда на 2013 година?

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D