Забава

Инфо Спорт

Новозеландскиот весник Хералд во своето претпразнично издание донесува интервју со српската тенисерка Ана Ивановиќ.
Српската тенисерка открива дека имала понуда од некоја холивудска продукција да се појави во повеќе сцени од еден филм, но ја одбила за да не ги запостави тренинзите.
Европската ракометна федерација ја објави најновата клупска ранг листа, која се однесува на сезоната 2014/15. Според овој список ќе биде одредена распределбата на места во европските купови.
Валтер Мацари, поранешниот тренер на Наполи и актуелен кормилар на Интер сака да го врати макеоднскиот калчолигашки ас Горан Пандев во таборот на нераѕурите, најавија италијанските медиуми, но струмичанецот не е заинтересиран да замине од Неапол.
Наполи оствари важна победа од 4:2 на гостувањето кај Лацио, а нејзин главен инспиратор беше македонскиот интернационалец Горан Пандев.
Според информацијата на Франсоа Галјардо од извори блиски до клубот од Каталонија, еден од најдобрите фудбалери на светот, наредното лето ќе си замине од „Ноу Камп“.

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D