Забава

Инфо Спорт

Златан Ибрахимовиќ ја доби наградата за најубав гол во изминатата 2013 година во конкуренција на Немања Матиќ од Бенфика и Нејмар од Барселона.
Репрезентацијата на Данска, на првиот натпревар на ЕП против Македонија, ќе настапи без Расмус Лауге и Андерс Егер.
Роберт Левандовски вчера официјално стави потпис на договорот со Баерн Минхен во чии редови ќе замине претстојното лето. Сепак, како што објави денеска „Шпигел“, полскиот напаѓач имал одлична финансиска понуда и од Реал Мадрид која на крајот сепак не ја прифатил.
Состојбата на Михаел Шумахер останува непроменета и по новогодишната ноќ во која поранешниот Формула 1 шампион бил под постојан мониторинг во болницата во Гренобл. Неговата менаџерска Сабине Кем утринава ги информираше медиумите дека оценката на лекарите е идентична од вчера, односно останува малото подобрување, но и ризикот кој го носи актуелната ситуација.
Лекарскиот тим кој се грижи за Михаел Шумахер денеска на нова прес-конференција, ја претстави моменталната состојба на Германецот кај кого изминатите 24 часа е забележан напредок, кој произлегува најмногу од вештачкото одржување во кома, но сепак ситуацијата останува критична и неизвесна.

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D