Забава

Инфо Спорт

Кристиано Роналдо и Лионел Меси се големи ривали на теренот, но и надвор од него. Сепак помеѓу двајцата фудалери не постои „зла крв“, туку само професионално ривалство кое ги прави подобри и двајвата.
Четврток, 23 Јануари 2014, by

КОЈ Е РАУЛ ГОНЗАЛЕС ГУТИЕРЕЗ

Од денес, како главен тренер на клупата на РК Вардар седнува шпанскиот стручњак, Раул Гонзалес Гутиерез. Во својата кариера како играч, настапуваше за екипата на Ваљадолид, а со репрезентацијата освои бронзен медал на Олимписките игри во Атланта 1996 година, што е негов најзначаен резултат.
Ѕвездата на ПСЖ и поранешен соиграч на Лионел Меси во Барселона, Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ изјави дека ужива во потезите на Аргентинецот.
Шпанскиот селектор Маноло Каденас се радува на утрешниот натпревар со Македонија на Европското првенство во Данска, бидејќи пред пет години во Хрватска ја почувствувал страста на Македонците за ракометот. 
Откако ја совлада селекцијата на Австрија и обезбеди пласман во следната фаза, ракометната репрезентација на Македонија, веќе во сабота ги продолжува настапите на континенталниот шампионат во Данска. Прв противник на избраниците на Ивица Обрван во вториот круг од ЕП, ќе биде Унгарија. Овој натпревар се игра во Хернинг, а стартот е закажан за 16.00 часот.

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D