Забава

Инфо Спорт

Ракометарите на Вардар го положија најтешкиот испит. Во натпревар да се биде или не, во директна пресметка за пласман меѓу 16 најдобри, го совладаа белорускиот шампион Динамо Минск со 30:22 (14:11), и што е уште поважно, на две кола до крајот на групната фаза, обезбедија место во осминафиналето во Лигата на шампионите.
Oткако Сидорф го изваде од игра
Македонскиот репрезентативен голман, Борко Ристовски, од денеска веќе не е член на германскиот бундеслигаш Гумерзбах. Информацијата за заминувањето ја потврди и клубот кој најави дека следна дестинација на македонскиот интернационалец е Ал Ахли.
Кристијано Роналдо даде опширно интервју за француските медиуми каде отворено проговори за трката за „Златната топка“, за соработката со Зидан, за неговиот договор со Реал и можноста еден ден да заигра во француското првенство.
Бензема паѓањето на сомнежот за секс со малолетничка го прослави со – секс со порно глумица! (ФОТО)

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D