Забава

Инфо Спорт

На воведниот натпревар од 24. коло во италијанскиот шампионат, Милан славеше против Болоња со „пратечкиот проектил“ на Балотели кој за многумина е најбуваиот гол во досегашниот дел од 2014.
Porsche Cayenne GTS од непосредната близина на сликата припаѓа на напаѓачот Robert Lewandowski кој неодамна бил вандализиран, и е оставен на бриз блокови. 
Сабота, 15 Февруари 2014, by

2014 Formula 1 Rules and Regulations Explained

За малку повеќе од еден месец до 2014 сезона на Формула 1 шампионатот започнува, се уште има многу луѓе, кои се уште нема да се спремни за новите правила и регулативи кои ФИА ги наметна на Ф1 тимовите и возачите. 
Пионерско-младинската школа на Вардар, „Кирил Симоновски – Џина“ пред стартот на пролетниот дел од сезоната во младинските натпреварувања закажан за 1.март ја заокружи сопствената кадровска екипираност со ангажманот и на Љупчо Марковски – Калц како тренер на кадетите на местото на Александар Васоски.

„Не, не сум лут на ’Комити’, благодарение на нив остваривме важна победа. Тие се значаен дел од нашата екипа, претставуваат наш осми играч и нивната поддршка ни е потребна. 

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D