Забава

Инфо Спорт

Петок, 14 Септември 2012, by

Lamborghini Aventador Black Diamond Model - Mansory

Lamborghini Aventador - автомобилот на иднината генерација е добро познат по своите смешни перформанси и блескав стил. Aventador има V12 мотор со 700PS моќ и 690 Nm вртежен момент, а може и да се додели на способноста на управувачот околу кој било пејзаж.

Главниот настан на неделата во Ф1 ГП, кој се одржа на белгиската патеката во Спа Francochamps беше со лош почеток, со несреќа во која беа потребни четири болиди и возачи да останат надвор од трката во еден ист момент. Грожан е "суспендиран" од учеството во претстојното Италијанско ГП во Монца. Тој исто така е казнет со 50.000 €, бидејќи судиите мислат забраната не е доволна.

Вторник, 28 Август 2012, by

BMW 1M Coupe by G-Power

 

Иако BMW 1M Coupe беше изработен само во ограничена серија, тоа е екстремно  популарна за својата со  запрепастувачка настапи. Но, тоа може да биде уште подобро, благодарение на БМВ специјалисти од G-Power во која додава неколку парчиња и делови за да се направи 1M Coupe кој е малку повеќе уникатен и возбудлив.

Четврток, 16 Август 2012, by

My Big Brother is a Drift Machine

 Замислете си автомобил, да возите по улица со вашиот Toyos и ќе видите еден мал бел хечбек што се осмелува да носи сет на сопствени тркала со толку многу гордост, и дека тоа го прави  со изглед  на Aventador како што доби скромен став .

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D