Забава

Инфо Спорт

Сабине, портпаролката на Михаел Шумахер ја искажа новата официјална изјава за статусот на седумкратниот светски шампион, и уште еднаш ги повика сите на трпение.
Хорнер со изјава дека возачите на Мерцедес се во многу добра форма.
Перо Антиќ и во четвртиот меч по повредата дојде до двоцифрен учинок, но она што е уште поважно е што Атланта ја прекина црната серија од шест напревари. Нашиот центар во победата на Хоукси над Јута од 112:110 учествуваше со 12 поени (2/2 за 1, 2/2 за 2, 2/6 за 3),забележа 3 скока, 3 асистенции и имаше една блокада.
Eве што пиша на фб Пике за својот голем пријател:
Луис Хамилтон на последниот ден од пред сезонските тест сесии го забележа најбрзото време за Мерцедес АМГ, и со тоа го потврди добриот впечаток за тимовите кои ја користат Мерцедес ПЕ.

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D