Вторник, 25 Март 2014 by

Dibirov со заштитна маска, патува во Hamburg

Како што ги добивме последните известувања од докторот на Дибиров, кој ни потврди дека Тимур ќе настапи на овој натпревар против Хамбург, но со заштитна маска.

Поради големото значење на овој натпревар за неговиот тим, Тимур инсистирал да настапи на овој значаен натпревар за Вардар, и со својот придонес да му овозможи на тимот да се пласира во четирите најдобри..

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D