Забава

Инфо Спорт

Фантастична вечер за македонскиот ракомет! 
По блескавата игра и победа на Вардар на реваншот против Хамбург, во кој македонскиот шампион славеше со 30:29 на теренот на актуелниот европски шампион, ЕХФ му дава голем публицитет на “црвено - црниот“ тим, пренесувајќи изјави на дел од вардаровите ракометари, кои беа пресреќни од подвигот кој го заслужија. 
Шампионската трка во шпанската Примера се движи кон самиот крај, а секој кикс може да чини трилинг на претендентите за титулата. 

Како што ги добивме последните известувања од докторот на Дибиров, кој ни потврди дека Тимур ќе настапи на овој натпревар против Хамбург, но со заштитна маска.

Понеделник, 24 Март 2014, by

Марк Маркез победи во Катар

Марк Маркез Едноставно Спектакуларeн, но и Роси беспрекорно и ептен добар! 

 

 

Drivers' world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:22 UTC
      Driver   points
  1 Nico Rosberg     043
  2 Lewis Hamilton     025
  3 Fernando Alonso     024
  4 Jenson Button     023
  5 DK Kevin Magnussen     020
  6 Nico Hulkenberg     018
  7 Sebastian Vettel     015
  8 Valtteri Bottas     014
  9 Kimi Räikkönen   006
  10 BRA  Felipe Massa       006
   

   

   

Тунирај во 3D