Sell Cars

Contact Us

Испратете е-порака. Сите полиња со * се задолжителни.

Останати информации

Останати информации:
Skopje Macedonia                                                                                     
Telephone : +389 75 203 000                                                            
E-mail: info@avtozona.mk                                                          
 
 
Napoli Italy
Telephone: +389 75 20 30 50
E-mail: maxim@avtozona.mk

 

 • BMW X3 2015
  Written by
  BMW X3 2015
  Благодарение на новата генерација на BMW на TwinPower турбо дизел мотори , одличните перформанси се достапни низ целиот опсег, а сепак двете економии на горивото и емисијата на CO2 виделе понатамошни подобрувања со забележителни резултати. Како пример за овој инженеринг е моќта на BMW X3 sDrive18d каде постигнува бројка со комбинирана потрошувачка на гориво и емисијата на CO2 60.1mpg и 124g/km . 
  Written on Понеделник, 31 Март 2014 11:05 in Автомобили Be the first to comment! Read 82 times Read more >
 • Audi S1 Sportback 2015
  Written by
  Audi S1 Sportback 2015
  Неодамна, Ауди објавени детали за 2015 Ауди S1 Sportback. Сo 2.0 литарски TFSI и централни сили на хард дискот и развива 231 HP на максимална моќност и 370 Nm максимален момент. 
  Written on Понеделник, 31 Март 2014 10:10 in Автомобили Be the first to comment! Read 92 times Read more >
 • Maserati Alfieri Concept 2014
  Written by
  Maserati Alfieri Concept 2014
  Maserati го претстави Alfieri , 2 2 концепт автомобил за да ја прослават стогодишнината на брендот во Женева Палекспо. Alfieri е возбудлив, но и реален и 100% функционален прототип кој вели дека е повеќе за дизајнот на ДНК на идните Maserati модели, а тоа би можело да биде вратата за иднината на Trident Марката.
  Written on Понеделник, 31 Март 2014 09:54 in Автомобили Be the first to comment! Read 93 times Read more >
 • Хендбол планет: Македонска револуција - Вардар и Металург во TOП 8!
  Written by
  Хендбол планет: Македонска револуција - Вардар и Металург во TOП 8!
  Фантастична вечер за македонскиот ракомет! 
  Written on Недела, 30 Март 2014 22:47 in Инфо Спорт Be the first to comment! Read 71 times Read more >