За помалку од една година до легендарниот M156/M159 семејството на AMG мотори ќе стане само дел од автомобилската историја и повеќе нема да бидат достапни во новиот Mercedes-Benz автомобил, само начинот на кој во моментов може да се купи еден спортски модел под оваа капа или да се обратите за било кој модел од C 63 ​​AMG варијанта или да се добие SLS AMG во конечната верзија - ако ги имаат потребните дозволи, природно.
Opel е поставен на карпа, во светот на жешките модели на Женева Мотор Шоу, производителот на автомобили планира да воведе Astra OPC EXTREME во Швајцарскиот настан.
Постојано налетуваме на некои интересни студии и нивните резултати. Неко ни се чинат логични, а некои немаат врска со паметот. Но како и да е секогаш ни е интересно да дознаеме што ново е откриено.
Без разлика на тоа колку сте убави, остроумни и мудри, може да ви се случи да се впуштите во врска со човек што буквално може да ве уништи, да ве скрши како личност, да ве обезличи.
Вторник, 25 Февруари 2014

Is Valentino Rossi in for MotoGP Racing Beyond 2014?

PATA најде место на облека од Валентино Роси што ќе ја носи во 2014 година, а ние тоа го забележавме на тестот во Сепанг . Гласовите во индустријата веќе се прошируваат, а јас се прашувам дали Pata е со цел да стане еден од водечките спонзор во Мото ГП , како што изгледа и како тие прават се за да се стави крај на соработката со SBK тимот на Десет Кејт.
 
Misterhelmet верува дека Роси е во фактот да потпише договор со PATA, тоа наводно ќе донесе значително повеќе изложеност на кожи на доктор и моторциклот од 2015 година.
 
Сега, тоа е за оваа конкретна година што ја прави имагинација да одат на дивината , како сегашниот договор на Роси со Јамаха во 2014 година , а тоа значи дека тој е на планирање да се трка во најсилната класа во присутната  завршна сезона.
 
Сепак, кога го прашале за неговите планови да продолжи и во Мото ГП Роси , изјави дека првите 6 трки или полу- сезона ќе даде добар показател на неговиот настап и конкурентноста на својот моторцикл, и дека овие фактори ќе бидат главен фактор во неговите одлуки .
 
Од друга страна , Силвано Galbusera изјави , Роси е нов тимски шеф , и е среќен со првите резултати во Сепанг и знае дека италијанскиот натпреварувач ќе биде уште подобар ако моторциклот се подобрува.
 
Дури и повеќе, Galbusera верува дека Роси дури може и да го преземе првенството, со подобар моторцикл кој го разбира повеќе и со оглед на неговото неизмерно тркачко искуство .
Вторник, 25 Февруари 2014

2014 Jeep Grand Cherokee SRT8 Gets New ADV.1 Wheels

ADV.1 воведе нов сет на 22-инчни тркала за 2014 Jeep Grand Cherokee SRT8. Новите пет краци озборувани ролки доаѓаат во титаниум-како сенка и да изгледа совршено се вклопуваат за најмоќните SUV Крајслер. 
Имаат Viper и екстра 79.950 $? 
Понеделник, 24 Февруари 2014

Avards for DRAG RACE

Пискотници се слушаат од чаршија до Беко, пред зоолошка ред се реди ко за леб и млеко!! 

Сабота, 22 Февруари 2014

Тркачки времиња!! {VIDEO}

Останати најубави моменти од DRAG RACE 402 / FESTIVAL DAY by MAX POWER TEAM 

Сабота, 22 Февруари 2014

ABT Tunes New Golf R to 370 HP for Geneva

Фолксваген Новиот Golf R кој го имаше своето деби минатата година, понуди пакет од 300 коњски сили, што го прави најбрзиот голф што некогаш е ставен во производство . Но, ако се спореди со нештото како A45 AMG , тоа не е дури и во истата лига.