Хорнер со изјава дека возачите на Мерцедес се во многу добра форма.
Секаде во светот за титулата  Автомобил на годината се оценува според можностите и достигнувањата на автомобилите. За жал во Македонија не е така, и сите награди се доделуваат според парите и финансиите кои се дадени на судиите за кого треба да гласаат!!
Страшнoто парче на нова вест доаѓа од Varese, Италија , со понуда на MV Agusta која се објавува како модел за Отворени денови на нов настан на крајот на март. Brutale 800 dragster во овие Отворени денови поточно следниот викенд ќе одржи на 28-29 март презентација кај сите свои MV Agusta дилери низ Европа.
Перо Антиќ и во четвртиот меч по повредата дојде до двоцифрен учинок, но она што е уште поважно е што Атланта ја прекина црната серија од шест напревари. Нашиот центар во победата на Хоукси над Јута од 112:110 учествуваше со 12 поени (2/2 за 1, 2/2 за 2, 2/6 за 3),забележа 3 скока, 3 асистенции и имаше една блокада.
Понеделник, 10 Март 2014

Front wings

Продавам Предни универзални крилца, 

Понеделник, 10 Март 2014

2015 S-Class Coupe

Иако тоа не беше единствената европска премиера од три -истакната ѕвезда, 2015 S-Class Coupe ( C217 ) е далеку од повеќето озборувано-за нов модел кој Мерцедес-Бенц го донесе на овогодинешниот Женева Мотор Шоу .
Понеделник, 10 Март 2014

Mirror M6 by Hamann Turns Heads at Geneva

Иако Hamann со присуството на Женева Мотор Шоу 2014 би можел да си отидe како игнориран, со толку многу светски премиери наоколу, германскиот тјунер најде начин да се привлече внимание на својот штанд, со користење на нивните најнови повторувања на огледалата со комплет за М6 BMW.
Понеделник, 10 Март 2014

Горивата поевтинуваат

Бензинот поевтинува за денар, дизелот за денар и половина!
Во првата рекалкулација на цените на горивата за 2014, Регулаторната Комисија за Енергетика ги намали цените на горивата.
Четврток, 6 Март 2014

BMW Reportedly Testing M2 Engine

Ми се чини дека сите гласини за БМВ всушност се прави правило за 2-та Серија на М автомобилот кои доаѓаат. Според различни извори, цитирани од страна на бројни БМВ поврзани веб-сајтови, Баварците се веќе на тестирање на она што е ваш мотор кој ќе со моќ на претстојните М2.
Четврток, 6 Март 2014

Љут машин!!

Сериозен, и луд возач во одлично спремно BMW!!