Како што ги добивме последните известувања од докторот на Дибиров, кој ни потврди дека Тимур ќе настапи на овој натпревар против Хамбург, но со заштитна маска.

Понеделник, 24 Март 2014

Марк Маркез победи во Катар

Марк Маркез Едноставно Спектакуларeн, но и Роси беспрекорно и ептен добар! 
Металург 23:17 Колдинг
По деталниот медицински преглед, утврдено е дека Дибиров при дуел со противничкиот играч Хенс доби удар во пределот на левото око, при што е предизвикано пукање на крвен сад и крварење во предната комора, како и во задниот дел на окото.
Кога зборуваме за автомобили кои намерно збогатуваат автомобили за да се задржи вниманието на јавноста, секогаш во тек, повеќето луѓе мислат на Порше и нејзините Кајмански модели. Сепак, постојат многу Ауди примери за оние кои знаат каде да се погледне.
По завршување на ракометниот спектакл, во кој Вардар одигра нерешено 28:28 со европскиот шампион Хамбург, се одржа прес конференција на која присуствуваа тренерите на двата тима, и по еден ракометар. Ви ги пренесуваме изјавите.
Недела, 23 Март 2014

BMW M235i Imagined on Vossen Wheels

Момците од Vossen сигурни се за отпадот кој во секое време се фаќа за работа не замислувајќи го новиот БМВ M235i кој е на еден од нивните поставени тркала на турнеата во Детроит. 
Недела, 23 Март 2014

Ferrari Land во Шпанија

Ferrari во 2016 година ќе го отвори првиот забавен парк во Европа и првиот тематски хотел, посветен на познатата марка автомобили во ПортАвентура ( PortAventura ) – еден од најголемите европски рекреативни комплекси, кој се наоѓа во североисточниот дел на Шпанија, соопштија партнерите во проектот, пренесува Франс прес.
Преку белите дробови не ослободуваме само јаглерод диоксид, туку дури 250 врсти на отпадни материи кои ги исфрлиме од телото преку дишењето.
Испитувањата покажаа дека мажите кои имаат поголем стомак се поиздржливи како сексуални партнери а сексот во просек им трае околу 7.3 минути.