Продажба на автомобили
Вторник, 17 Септември 2013 by

Се ПРОДАВА Seat Leon 1M 330ks

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Категорија: Автомобили 
Наслов: Продавам Леон 330ks 

Година :2002
Менувач:Рачен
Километража :120 000 - 129 999
Гориво :Бензин
Регистрација :Македонска


Текст: 
Leon, металик црна боја, со фул опрема: Кожа, клима автоматска 3 зонска, навигација, борд компјутер, грејачи во седишта, сензор за дожд, сензор за долго светло и автоматски се затемнува, електрични ретровизори со грејачи во нив.
(фабрички е 1.8Т 20VТ 180 ks) Купен од Кадис во Скопје 32.000 евра и + додатоци за тјунинг12.000 евра.

Тјуниран е во Грчка во: Stavrakoglou Tuning Garage 
и сега е со: 
BIG TURBO со 330 кс, Интеркулер, сменет проток за воздух, дизни од 600 кубика (зелени) Турбина ККК, Samco црева, Sparco дискови со ferrodo плочки, иноксни цевки додатоци во кит, + иноксна издувна грана и Sebring заден лонец, и тркачка електроника (компјутер).
забрзува од 0-100км/ч за 5,2сек а до 200км/ч достасува за 16 сек.
потрошувачка во град 8,5 лит, на отворено со брзина до 140 км/ч 5.5 лит. а над таа брзина по ваша желба. Се чита на Борд компјутерот.
Амортизација од Леон ТОП СПОРТ

Информации на тел:075/ 20 30 50
цена 5500 евра 

 

Прочитајте 1186 times Последен пат изменето на Понеделник, 11 Ноември 2013 11:41
Повеќе во оваа категорија: « Test Drive - Seat Leon SC

Оставете коментар

Внесете ги (*) задолжителните информации кои се обележани. HTML код не е дозволен