Забава

Авто Салон

Четврта година по ред Москва го одржува својот статус на светската престолнина на милијардери според рангирањето на списанието “Форбс”. Во последните пет години градот беше детрониран само еднаш од Њујорк.
Доделувањето на кредити од страна на банките на компаниите е намалено во април, што е уште еден доказ за лошата економија на еврозоната, соопшти Европската централна банка (ЕЦБ), пренесуваат американските медиуми, информира economy news.

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000