Забава

Авто Салон

Холивудската продукција “Волкот од Волстрит” на Мартин Скорсезе постигна приходи од над 170 милиони долари во светски рамки.
Петок, 17 Јануари 2014, by

Трансвер на годината

Добро познатиот македонски дилер на автомобили „КА ДИС“ кон крајот на минатата година направи феноменален трансфер со автомобилскиот бренд СЕАТ, кој го продаде на неговиот ривал за најпродавани возила, „Порше Македонија“
Судството и судиите судат со непотизам и за одредени финансиски средства кои ги бараат преку нивните познати или роднински адвокати. 
Среда, 18 Декември 2013, by

Q&A за Capitol Mаll

Q: Што ВИЕ мислите за новиот Capitol Mаll? 
Во екслузивното интервју за нашиот портал, македонскиот бизнисмен Zoryn Stoychevski ни одговори:
Четврток, 21 Ноември 2013, by

Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Concept 2013

Mercedes-Benz го откри визионерскиот концепт на супер спортски автомобил, Мерцедес-Бенц AMG Визија Gran Turismo концепт, создаден од страна на неговата куќа за дизајнерски тим за вклучување во новиот Sony PlayStation 3 за играта Gran Turismo 6 .

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000