Забава

Авто Салон

Во март за 60, 6 отсто се намалил увозот на природен гас во споредба со истиот период лани, објави Државниот завод за статистика.
Вкупниот увоз на природен гас во март 2013 година изнесувал 12,153 мил.mn3.
Владата трет пат најави, но не го потпиша договорот со Руската федерација, за приклучување кон гасоводот „Јужен тек“. Овој пат, како што изјави владиниот портпарол, виновни биле само некои технички проблеми , но кои се тие и колку тие ќе го одложат потпишувањето на договорот, не соопшти. Одговор не добивме ниту од Министерството за финансии, чиј прв човек пред заминувањето во Русија на меѓународниот економски  форум, најави дека договорот ќе биде потпишан на крајот на минатата недела, за време на престојот во Русија.
Новиот Leon е издвоен за најдобар автомобил за 2013 година од страна на комисијата составена од експерти за автомобилизам од едиторијалот Unidad, по анализата на моделите што беа лансирани изминатите 12 месеци.
Продажбата на автомобили во Европа падна во мај на најниско ниво во последните 20 години, во време кога стариот континент е зафатен од длабока рецесија, наведува Асоцијацијата на европски производители на автомобили.
Петок, 21 Јуни 2013, by

Ексклузивна вест:

Грција неможе да се спаси од банкрот обидувајќи се да ги продаде краците  и надевајќи се дека така ќе успее да се спаси од кризата и банкротот, тоа е објавено на еден грчки портал, бидејќи краците се во владение на Македонски граѓани. Нашите сограѓани македонци Т.К, Р.Г и М.Ј се единствените сопственици на овaа земја!

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000