Забава

Авто Салон

Меѓу 1.500 излагачи на годинашниот Меѓународен саем за електроника ИФА во Берлин, единствен претставник од Македонија беше „Леов Компани“ од Велес кој настапи со сончевите колектори, бојлери и кварцни греалки, објави Дојче Веле.
Јапонскиот автомобилски концерн “Тојота” повлекува од пазарот во САД и Канада 880 500 џипа Toyota RAV4 и седан Lexus HS250 Hybrid, соопшти Националната управа на САД за безбедноста на сообраќајот на патиштата.
Вторник, 10 Септември 2013, by

Сте виделе ли стан во Mercedes?

Навикнати да гледаме првенствено спортски и луксузни автомобили од Mercedes, овој пат германската компанија одлучи да ги изненади обожавателите на брендот со импресивен нов „вен“ концепт.
Вторник, 10 Септември 2013, by

ФИАТ ја напушта Италија?

Автомобилскиот производител Фиат, кој е најголемиот работодавец во Италија, се заканува да ја напушти земјата.
Јужнокорејскиот технолошки производител Samsung го претстави пред светот првиот телевизор со закривен екран кој нуди слика со Ultra High Definition (UHD) квалитет.

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000