Забава

Авто Салон

Јапонскиот индустриски конгломерат “Тошиба” соопшти денеска дека до март 2014 година ќе се раздели со две од трите фабрики за производство на телевизори во светот.
Водечкo корејскиот производител на автомобили “Хјундаи Мотор” и ќерката компанија “Киа Моторс” откриле дефекти кај над 660 000 свои возила.
Изградбата на патеката за Формула 1 во Сочи, кој ќе биде домаќин на Зимските олимписки игри наредната година, станува се поскапа.
Котираните компании во САД веќе се должни да ја објавуваат годишната плата, а нов предлог на САД е компаниите да бидат обврзани да информираат каква е платата на останатите вработени.
Светскиот бренд “Гучи” ја отвори неделата на модата во Милано за сезоната пролет-лето 2014 година. 

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000