Забава

Авто Салон

Ние треба да сакаме британски "инсајдерски" извештаи за германската автомобилската индустрија , каде и за следната станува збор за " прецизна" шпекулација.
Петок, 1 Ноември 2013, by

Volvo C70 Production to End Next Year

Шведскиот производител на автомобили Volvo ги потврди плановите да го запре производството на C70 hardtop Кабрио за следната година. Возилото ќе биде затворен за производство поради бавната продажба, а со можност за наследникот да пристигне "што е можно поскоро".
Марката „Chevrolet“ достигна рекорден обем на продажбата во износ од 1.25 милиони нови автомобили во светот во третиот квартал од 2013-та година. Тоа е зголемување од 0.6 проценти во споредба со истиот период од 2012-та година.
Нова банкнота од 100 американски долари со нови специјални заштити од фалсификати денеска ќе биде пуштена во оптек, иако американската влада на САД се наоѓа во делумна блокада.
Apple е најскапиот бренд во светот. За прв пат тие ја предводат листата Best Global Brands на Interbrand, пренесе New York Times (NYT). Така технолошка компанија го симна долгогодишниот лидер – Coca-Cola, кој веќе го зазема третото место.

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000