Недела, 16 Февруари 2014 by

GTA Spano Need for Speed 2014

GTA Spano ќе го направи своето големо екранско деби во DreamWorks со Слики од "Need for Speed​​"
(на отворањето на националното ниво, на 14 март, 2014 година). Во возбудливото враќање на големиот автомобил и културата на филмови од 1960-тите и 70-тите години кои се приклучени на она што го прави американскиот мит на отворен пат толку примамливата "Need for Speed​​"
со хроника за крос-кантри трката и речиси невозможен натпревар со времето - оној кој започнува како мисија за одмазда, но докажува дека е за еден откуп. 
Произведени од страна на шпанската компанија Spania GTA, а GTA Spano е ограничено издание од 99 модели. Неговиот мотор има 925 КС и 1220 Nm токче. Овој автомобил забрзува од 0 до 100 км / ч во 2,9 секунди и има максимална брзина од над 370 км / ч.
Својата шасија е создадена со комбинирање на карбонските влакна, титаниум и кевлар, кој стана референца во автомобилскиот сектор, благодарение на својата голема ригидност и леснотија.

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000