Забава

Авто Салон

Недела, 23 Март 2014, by

Ferrari Land во Шпанија

Ferrari во 2016 година ќе го отвори првиот забавен парк во Европа и првиот тематски хотел, посветен на познатата марка автомобили во ПортАвентура ( PortAventura ) – еден од најголемите европски рекреативни комплекси, кој се наоѓа во североисточниот дел на Шпанија, соопштија партнерите во проектот, пренесува Франс прес.
Вторник, 25 Февруари 2014, by

Is Valentino Rossi in for MotoGP Racing Beyond 2014?

PATA најде место на облека од Валентино Роси што ќе ја носи во 2014 година, а ние тоа го забележавме на тестот во Сепанг . Гласовите во индустријата веќе се прошируваат, а јас се прашувам дали Pata е со цел да стане еден од водечките спонзор во Мото ГП , како што изгледа и како тие прават се за да се стави крај на соработката со SBK тимот на Десет Кејт.
 
Misterhelmet верува дека Роси е во фактот да потпише договор со PATA, тоа наводно ќе донесе значително повеќе изложеност на кожи на доктор и моторциклот од 2015 година.
 
Сега, тоа е за оваа конкретна година што ја прави имагинација да одат на дивината , како сегашниот договор на Роси со Јамаха во 2014 година , а тоа значи дека тој е на планирање да се трка во најсилната класа во присутната  завршна сезона.
 
Сепак, кога го прашале за неговите планови да продолжи и во Мото ГП Роси , изјави дека првите 6 трки или полу- сезона ќе даде добар показател на неговиот настап и конкурентноста на својот моторцикл, и дека овие фактори ќе бидат главен фактор во неговите одлуки .
 
Од друга страна , Силвано Galbusera изјави , Роси е нов тимски шеф , и е среќен со првите резултати во Сепанг и знае дека италијанскиот натпреварувач ќе биде уште подобар ако моторциклот се подобрува.
 
Дури и повеќе, Galbusera верува дека Роси дури може и да го преземе првенството, со подобар моторцикл кој го разбира повеќе и со оглед на неговото неизмерно тркачко искуство .
Недела, 16 Февруари 2014, by

GTA Spano Need for Speed 2014

GTA Spano ќе го направи своето големо екранско деби во DreamWorks со Слики од "Need for Speed​​"
Бројни иновации и комфор, висока безбедност и економичност карактеристика на новата генерација автомобили на ŠKODA
Седум хеџ фондови го тужат директорот на Порше Волфганг Порше и членови на Одборот на директори Фердинад пиеја. Причина е неуспешниот обид на компанијата да се здобијат со Фолксваген. Тие сакаат компензација од 1,8 милијарди евра (2,4 милиони долари ), пренесе ВВС.

 

 

world championship

 • Last updated: 30 Мар 2014 22:25 UTC
    team points
  1 Mercedes 068
  2 McLaren-Mercedes 043
  3 Ferrari 030
  4 Williams-Mercedes 020
  5 Force India-Mercedes 019
  6 Red Bull Racing-Renault 015
  7 STR-Renault 007
  8 Sauber-Ferrari 000
  9 Lotus-Renault 000
  10 Caterham 000