Menu
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

DRAG RACE, Car Show

June 4, 2017

€20
575078

First festival day to Stance Nation

Car Show ( drag race, styling & tuning, old timers, burn out, limbo party.)

Котизација 1000 ден или 20€

За секое натпреварување да се одржи во полн ефект потребни се најмалку 6 такмичари, додека пак за одржување на Драгстер трката потребни се најмалку 50 возила.

Во трката на 402 метри може да учествува секој кој поседува исправно возило ( при техничка контрола пред натпревар, може да биде дисквалификуван) и возачка дозвола најмалку 2 години.

Рангирање и награди ќе се доделуваат според извозеното најдобро време!!

Сите заинтересирани треба навреме да се пријават најмалку 30 дена пред натпреварот, и тоа на меил: info@avtozona.mk

Details

Date:
June 4, 2017
Cost:
€20
Event Category:
Event Tags:
, , , , ,

Organizer

Stance Nation
Website:
www.avtozona.mk

Venue

Drag, Burn Out, Car Show, Limbo
Macedonia + Google Map