Menu

Од BMW Серија 8 концепт Протекоа првите слики, каде изгледа подготвен да предизвика големо внимание

ITT е се потешко и потешко за производителите на автомобили да се задржи капакот во тајност на претстојните нивни концепти и производство на автомобили, и BMW го прави тоа што не е исклучок од правилото.

Нова серија од концепт на BMW 8 протекоа од страна на веб-сајт од Белгија (Merci Џош!), На сите места, и за разлика од неколкуте траги на времето се чини дека да се биде подготвен за производство.

bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_8

Како што повеќето од вас знаат, сегашната 6 Серија се движи кон крајот на својот производствен циклус, и BMW одлучи да се повлече на почетокот на 1990-тите со моделот и да не го продава на секого. Наместо тоа да го работат на нова генерација на Серија 6, тие влегуваат во посилната битка со поголем автомобил во далеку најпрестижната класа кој ќе биде заменет од страна на малку поголеми и многу повеќе луксузни модел кој гордо ќе ја носат 8 серија на прекар.

bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_1 bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_2

Ние велиме ова, бидејќи истото се случи пред повеќе од две децении, кога BMW 6 Серија E24 на индиректно се заменува со серијата E31 8. Овој пат, BMW се оди директно на други ултра-луксузни купеа Mercedes-Benz S-Class Coupe и, како и претстојните Бентли Континентал GT. Исто така, ќе биде М8 и кабриолет верзија.

Додека тој станува официјален, Баварците одлучиле да се закачат на сите нови модели со оваа верзија од 8-та серија со многу згодна линија за автомобилски концепт во 2017 concorso d’Eeganza Villa d’Este, кој почнува утре.

bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus-118093-7 bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_4

Благодарение на Белгијците на Autotijd, веќе не мора да чекаат толку долго за еден подлец да ѕирка во моделот, и тоа е веројатно безбедно да се каже дека многу малку луѓе ќе бидат разочарани од изгледот на моделот.

Предниот крај на возилото концепт е веројатно повеќето поларизиран, особено поради тоа што користи непарна верзија на решетка на ладилникот, но во целокупниот сегмент дури и најпознатите хардкор фанови треба да бидат задоволни.

bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_5

Не се очекува производството за оваа верзија за да се задржи многу од екстра-мали огледала, високо-технолошки потрага по taillights, а пред крајот е како змија, но во целина, тоа треба да биде речиси идентичен модел од далечина.

Нема слики за внатрешни работи досега, и ние се уште не знаеме каков вид на мотор ќе има, но ако ние треба да погодуваме, тогаш со сигурност предвидуваме твин-турбо V8 мотор од 2018 BMW M5, кој ќе направи прилично добар впечаток.

bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_7 bmw-8-series-concept-leaked-it-looks-ready-to-cause-a-ruckus_6

Како и да е, ќе знаеме повеќе за овој автомобил од утре, кога BMW ќе одлучи дека е време да го подели целиот грав.

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот