Menu

Овој див BMW i8 е достоен за Бетмен

i8 The Dark Knight издание BMW кој има и смешнa страна.

BMW i8 станува еден од најдобрите со моделски изглед на автомобили на пазарот. Купето треба да добие дотерување и ние очекуваме да се види варијанта Spyder несомнено.

imageshandler (9)

Уште од своето деби, тјунерските куќи од целиот свет се обиделе да му дадат на т.н. хибриден спортски автомобил “надградба.” Само оваа недела, AC Schnitzer не послужи со импресивно тело во комплет од јаглеродни влакна за германската убавина и сега е редот на јапонска фирма “енерџи мотоспорт” да ги обезбеди за i8 новите сопствениците со алтернативни опции.

imageshandler (8) imageshandler (7) imageshandler

Името му е: “Темниот витез издание.” А во Јапонија тјунер мисли за својата најнова креација, исто така, ќе седи убаво во колекцијата Брус Вејн. Со наменски преден браник во комплет, со задно крило, и сменети браници со полно канали за воздух дури и кај огледалата, а купувачите имаат избор да си добијат се што е во јаглеродни влакна или старт кон Стандардното издание. А обичајот за издувните гасови, е добиен преку висината на автомобилот од земја, што значи збир на 21-инчни алуминиумски тркала и црвен кожен ентериер поврзани во коло од модификации.

imageshandler (6) imageshandler (3) imageshandler (2)

Овој пример исто така, доби некои суптилни навестувања за The Dark Knight со карти за играње decal за заштита од гребење на хаубата, и налепници на вратите и задниот панел со читање “Ха ха ха”. Можеби тоа треба да се вика “Џокер?” Како и да е , резултатот е сериозно кул!!

imageshandler (5) imageshandler (4) imageshandler (1) imageshandler

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот