Menu

РКЕ најави поевтинува Горивoтo!

Mалопродажните цени на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат за 1.00, т.e. 0.50 денари, и еден литар од овие горива ќе чини 66.00 односно 68.50 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 1 денар, и еден литар дизел гориво ќе чини 52.50 денари.

 

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот