Menu

Киа Стингер како Порше Панамера со дизел деби во 2017 Женева Мотор Шоу

Кога Киа го претстави моделот Стингер кој е исполнет со многу раскош, никој не очекуваше дека ќе ги види овие околности на саемот во Детроит, никој не е изненаден што Kia отиде со два бензински турбо мотори: 2.0 литарски и 3.3-литарски. Сега, сепак, се чини дека и дизел е во рака.

Во основа на дизел, отфрлен е моторот, кој би можел да се најде во Kia Sorento, од 2,2-литарски дизел-мотор кој сега му прилега на жило. Но, тогаш повторно, 2.2-литарскиот CRDi беше развиен за погон на предните и на сите тркала возила, додека жило е на задните тркала со природен и погон на сите тркала, ако го сакаат како такви.

Британските медиуми објавија исто така, разговор со Спенсер Чо, кој го работи странскиот маркетинг на производи како главата на автомобили. И според Чо, Киа “може да користат и во моментов на располагање да имаат хибридни и plug-in хибридна технологија. [Во] жило ќе бидат во можност да имаат корист од овие технологии. “Но, има бизнис случај за чиста електрична верзија на Стингер? “Ние немаме EV во планот, кој сепак ние имаме способност да се донесе ЕВС во блиска иднина ако побарувачката е таму.”

Со оглед на тоа какви компоненти се во акција, платформата на Стингер има и мрсни битови со бренд кој производе Битие, а постои мала шанса да ѕирка во текот појавувањето на Kia и ќе биде подарок на Стингер со некој вид на електрификација. А plug-in хибридното издание е слично со моделот на Porsche Panamera 4 E-Hybrid и ќе биде навистина уредно.

kia_stinger_detroit_auto_show_2017_1288 Kia-Stinger-main landscape-1483891780-kia img_6078 Kia-Stinger-808x455 images kistcp20_5875eca2c81bf kistko30_5875eca30a905

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот