Menu

2018 Audi Q8 изваден од производство на автомобили со Ауди маска, изгледа неверојатно

Еден од најпознатите модели убав за око се поклони на овогодинешното издание во Детроит, Audi Q8 кој има Q фактор со кос покрив како за џип. Работите изгледаат уште подобро одкако ќе ја извозите од високо машината од Инголштад.
Со оглед на се фокусот на Audi е во вртење на В8 во предводник на својот SUV line-up, со манипулација на пиксел, кој доаѓа од дигиталниот уметник X-Томи, кој само е потребно да донесе неколку мали промени во моделот на многуте коњи.

Најважната ревизија мора да се направи со решетка. Помина времето на устата на вертикална лента на концептот, откако беше заменет со оној кој има исто толку и широка, но пакувањето на хоризонтално сеуште можете да го најдете во Audi мрежата.

Зад маската на ладилникот, концептот е опремен со хибриден подесувач кој нуди моќност од 443 КС и 516 lb-ft на пресврт, со тоа овозможувајќи им со скретница да се покријат 0 до 100 км/ч да спринта на 5,4 секунди. Ако зумирате, ќе најдете 333 КС турбо 3.0-литарски V6 мотор и 134 коњски сили електричен мотор кој седи во внатрешноста на осум-брзински автоматски менувач.

Во производството на Q8 ќе биде додаден широк спектар на турбо гас и дизел гориво (само за Стариот континент) мотори на e-tron мотори на гас-електрични, додека сите други ќе може да ја користат електричната верзија која може да биде во делата.

А 17,9 kWh батерии му нуди електронски сок само за возење опсег од 50 км, додека за полнење преку 240V, 30A штекер и полнење во околу два часа и половина.

Уште еден аспект што ќе ја задоволи вашата жед за детали доаѓа од ретровизорите.

За волја на вистината, ние очекуваме задниот дел на В8 да одат преку подлабоко трансформација на патот за производствена линија, но тоа рендерирање не го покрива тој дел на автомобилот.

За среќа, Audi се очекува да падне во фабриката за облека на В8 до крајот на годината, така што не ќе имате за тоа многу за чекање да се направи пред да ја видат конечната форма на купе-SUV.

02_audiq8 03_audiq8 01_audiq8 001_audi_q8 articleLeadwide-2017-audi-q8-conceptgtojdu

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот