Menu

900 HP Lamborghini Huracan наспроти зајакнатиот Џип во трка

Претходно овој месец, сагата што ја видоа од рускиот тјунер Гоша турбо технологија сега е понудена во Lamborghini Huracan до 900 коњчиња. Приказната беше наречен “живејте со 900 КС Lamborghini Huracan кој се чини тежок како пеколот”.

Сега дека рацете Обединетите Арапски Емирати на специјализирани резервни, кој е одговорен за изградба, го заврши проектот, дојде време за твин-турбо Raging Bull да се зафати со работа – појачан суперавтомобил е создаден да се трка со животните.

Делото на снимката на дното на страницата покажува Huracan е во ангажирање на битка на драг со SRT Jeep Grand Cherokee.

maxresdefault 900-hp-twin-turbo-lamborghini-huracan-spins-while-drag-racing-nealy-hits-wall_1 900-hp-twin-turbo-lamborghini-huracan-spins-while-drag-racing-nealy-hits-wall_5  hqdefault

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот