Menu

Пијан се забил во мост со новата Alfa Giulia

Швајцарија е повеќе од земјата на чоколадо, па дури и по фини часовници. Таа е можеби најсериозната европска земја во однос на моторните повреди. И покрај пишување на ѕидот, сопственикот на 510 КС автомобил успеал да се учука во мост.

Видно има многу оштета на Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio на сликата погоре? Според Швајцарската полиција, автомобилот удрил во ѕидот од еден мост, направен од бетон, да бидам попрецизен. Полициските извештаи за возачот, на возраст од 26 години, изгубил контрола на неговиот автомобил во локално време 11:30 часот во вторникот, 29 ноември 2016 година За негова среќа, успеал да се отфрли подалеку.
Во придружба со полицијата во најблиската болница, таму тој бил подложен на тест на крвта. Не е изненадувачки, резултатот покажа BAC бројка од 0,05 отсто или 0,50 mg на литар. Оттука, сторителот треба да ја предаде неговата лиценца во кантонот Аргау. Во Франција која е земја на потекло и место на живеење на возачот, што концентрацијата на алкохол во крвта е еднакво на € 500 до € 2000 или парична казна и условна лиценца за нешто помеѓу три до шест месеци.

Но, ова се Швајцарија, законот вели дека сторителот е исто така одговорен за истрагата и административни трошоци. Со материјална штета се проценува на околу 40.000 швајцарски франци (€ 37.150 или 39.550 $ во тековниот девизен курс), но сега возачот жали за неговата одлука да се седне зад воланот со премногу чаши вино.

Во сета искреност, тоа не е вина на автомобилот. И моделот за 2017 Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio не е страшен автомобил да се вози.

drunk-driver-crashes-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-in-switzerland_1

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот