Menu

2017 Ford Fiesta кабриолет кабриолет изгледа како Mини

Вие момци ја знаете вежбата: секој пат кога има нов модел, таму се луѓето кои се обидуваат да замислат како ќе изгледа како кабриолет. И тоа се случи со сосема новата Ford Fiesta супермини.

X-Tomi од Унгарија одлучи да го исецка покривот на вториот најмал Форд автомобил во Европа. Сметаме дека тоа изгледа убаво, нешто налик на Opel Tigra од 2017 година.

Според цената потсетува на MINI Cooper кабриолет. Никој не е во можност да дознаам што е магичната формула зад популарната премиум линија на superminis, но MINI сопственици се повторно купувачи и тие присуствуваат на сите собири.

Тоа сигурно не е наследство бидејќи Форд го има тоа. Благодарение на новата генерација на Fiesta која започна пред неколку дена и е седма овозможува Линијата да се протега по целиот пат назад од 1976 година, пред четириесет години. И во тоа време, тие го направија разни ван модели, пикап 2-врати нарекувајќи го Куриерски Coupe, разни седани, и жешки хечбек модели.

Таму никогаш не се најде кабриолетот.

Но, ајде да се замисли за една секунда дека некој во Германија е луд доволно за да го стави ова во производство во фабриката во Келн. Што ќе биде како? За почеток, најмалку 100 килограми потежок од редовниот автомобил. Таа, исто така ќе има две помалку врати и еден сосема поинаков багажник. Она што ние го нарекуваме на Fiat 500C и DS3 Cabrio имаат назад “печка врата”, бидејќи тоа е она што се отвора.

Што е со власта?
Па, има само еден мотор кој може да се најде под хауба, 1-литарски EcoBoost, кој сега има деактивација на цилиндрите, па тој може да работи и на два клипа.

И во внатрешноста? Па, последниот систем SYNC лебди убаво во текот над цртичката и нуди до 8 инчи на екранот. Најновиот B & O звук систем е достапен на Fiesta и има десет звучници, што е доволно за да ја прикријат надворешната бучава. Безбедноста е исто така приоритет, со две камери, три радарски сензори и 12 ултразвучни оние кои се на располагање. Значи, ли тоа дека Фиеста се натпреварува со мини? Токму така.

2017_fiesta_vignale supermini-cabrio-rendering-collection-corsa-fiesta-polo-and-more-photo-gallery-91038_1 images

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот