Menu

2017 SEAT Leon Cupra Прв со 300 КС, и погон на сите тркала за ST

SEAT направи толку многу верзии на Cupra што тоа е тешко да го пратите на оној што го сакате. Но ние знаеме дека ако овој извештај за добивање AWD на ST Cupra излезе како точен, тоа ќе му даде сила на семејството во вагон верзија.

Шпанскиот производител на автомобили веќе потврди дека со Cupra имаат изненадување кое ќе го објават следната година. Ние бевме фатени со прототипот во тестирање во октомври, а со тоа да ви кажам дека во козметичките промени ќе бидат минимални во најдобар случај.

Шпански блог Decoches од неодамна ги испрати овие фотографии од 2017 ST Cupra прототип, но ние не гледаме никакви индикации дека AWD е инсталиран.

Без разлика, монтирање на системот Haldex 5 на 300 коњски сили врелиот вагон е веќе направен. Тоа се вика како Golf R варијанта, а таа е неразумно скапа. Тоа е делумно добра причина зошто ние сме возбудени за Леон, како што може да биде и за неколку илјади евра поевтино.

ST Cupra е веќе со 1,5 тони страшно! И додека нема причина тоа не може да се справи само со 10 повеќе коњски сили преку предните тркала, ние сме возбудени за потенцијалот на постојните трка.

Со сосема нов автомобил како оваа на пазарот, има многу малку причини да се купи од втора рака Audi S4 Avant. ST Cupra има пакет со многу моќ, прилагодливи амортизери, со DSG менувач и багажникот на 580 литри. Транзицијата од 280 до 290 од моделот донесе уште подобро издувните премногу. Можете дури и може да порачате портокалови тркала!

Но, во извештајот од Auto Express дека сите Cupra модели на 2017 година ќе има 300 КС или 296 КС. Тоа е многу, но Civic Type R е голем трн во окото на секого во моментов, па така овој потег е оправдан.

Ако е точно, оваа приказна индиректно укажува на тоа дека SEAT Ateca Cupra, исто така, ќе има 300 коњски сили, бидејќи има еден сет конфигурација која е поевтина за релативно мал шпанскиот бренд. Но, ништо не ќе се знае за сигурно до официјалното деби на дотерување за Cupra која ќе биде презентирана во февруари 2017 година.

2015-seat-leon-st-cupra-revealed-280-hp-hot-estate-photo-gallery_2 download-8 download-7 seat-leon-st-cupra-2015-700x388

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот