Menu

2018 Alfa Romeo Giulia Sportwagon

Кога Alfa Romeo го воодушеви светот со новиот модел на Giulia (Tipo 952) во јуни 2015 година, се поставуваше дамо едно прашање на усните на секого кој му се допаѓаше моделот, ќе дојде ли во форма на вагон?

И Кога?

Оваа претпоставка доаѓа од учтивоста на Automotive News Европа по разговор со стручен работник “, информиран за ова прашање.” Алфа Ромео и група на Фиат Крајслер одби да коментира на оваа тема, но наведе извори кои се категорични дека во 2018 година Alfa Romeo Giulia Sportwagon ќе биде лансирана. На таа белешка, дали верзијата на Џулија, всушност, дали има смисла во светот во кој доминираат кросовери и спортски автомобили?

Вагони се продаваат добро на Стариот континент. Најважните пазари за овој стил на телото се Германија, Италија и Велика Британија.
Друг аргумент во корист на Giulia Sportwagon е дека претходниот модел на 159 и 156 се профаваа во оваа конфигурација. Последно, но не и најмалку важно, е тоа што нашироко се верува дека на платформата Џорџо е поддршка на оваа Giulia, и е исклучително разновиден. Како на Серџо Маркионе, архитектура Џорџо возило исто така може да се прошири и на џип верзијата.

Без оглед на иднината за оние кои се во пазарот за комби со италијански талент, тоа е сигурно Alfa Romeo ќе дебитира луксузен кросовер SUV. Крстен како Stelvio, Џорџо базиран на моделот е во слична вежба на она што Maserati го извади со Ghibli и Леванте. Во својата топ форма, твин-турбо V6 мотор на Giulia од Quadrifoglio ќе го најде својот пат во Stelvio.

Во 2017 Alfa Romeo Stelvio, од италијанскиот производител ќе биде поставен на деби од серијата на нови модели. А, Особено не во ред, што тие се Tipo 962 C-сегментот на кросовер SUV, извршниот седан Tipo 961, Tipo 963 Spider и Tipo 963 Coupe, како и наследникот на компактната големина хечбек Giulietta.

Како и за идниот план за производот на Alfa Romeo, Мито нема да биде заменет.

alfa_giulia_sportwagon-626x382 alfa-romeo-giulia-sportwagon-1  2016-alfa-romeo-giulia-receives-sportwagon-ego-your-dad-will-fall-in-love-97080_1

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот