Menu

Летечкиот Македонец победи во Имола

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе забележа победа на првата трка на легендарната патека „Имола“. Тој за првпат возеше во најновата генерациска серија на Сеат Леон ТЦР, каде за првпат се сретна со сенквеционален менувач, и и покажа на својата конкуренција кој ќе биде шампионот догодина. Веруваме во тоа, бидејќи Иџе годинава возеше во ЕТЦЦ, но со стар модел и не баш подготвен за овие натпреварувања!!
Уште еднаш честитки до Иџе за овој триумф од редакцијата на автозона.мк

fb_img_1475429747448 fb_img_1475429737990 fb_img_1475429684714

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот