Menu

Протекоа информации: Ова е новиот Mercedes-Maybach Луксузно Coupe концепт

Во автомобилскиот свет, понекогаш е помалку од подобро. Кога сте во надразнет концепт на купе ултра-луксуз, најдобар начин да се добие нешто посебно за што сите ќе зборуваат. Е тоа го прави Mercedes-Benz, го привлекуваат вниманието на сите со надразнувачки слики на Визијата на Mercedes-Maybach 6. Препуштајќи му се на светот знам дека тоа ќе биде “речиси 6 метри луксузно купе лимузина.” Концептот беше отфрлен да дебитира во Pebble Beach, но ние ќе ги објавиме овие слики од автомобилот пред неговото официјално открие.
А вие дали сте спремни за тоа?

588826 588827 588828
Подготвени или не, автомобилот е тука. Како што предвидовме тоа е концепт во вистинската форма. На надворешната страна на Mercedes-Maybach Визија 6 изгледа како тоа што би можело да постои во денешниот свет, но внатрешноста е доказ дека овој автомобил е изграден за време на нашите сопствени соништа. Концептот има табла дизајн кој ја обвива целата кабина, со седишта кои се состојат од две одделни парчиња, со долниот дел од седиштето се протега нагоре кон вратата. Тоа изгледа како Mercedes да одлучил да ги задржи на таблата со мерач традиционалните и релевантни информации за автомобилот, мапи, кој реагира на допир, итн … се прикажува на шофершајбната.

Назад однадвор од дизајнот е малку повеќе од традиционалниот модел, а со концептот се нудат спортски страшни gullwing врати. Големи дози на воздухот се присутни на предната и задната страна, заедно со мускулест дифузор во задниот дел. Едвај има дизајнирани светла кои го откриваат претходно инспиративниот изглед на светлата во задниот дел. Тоа ќе биде интересно да се види колку е широк, од тоа што лично (го знаеме тоа е долго). Самата хауба изгледа да биде со големина на кеи автомобил, а задниот крај се чини дека е само малку послаб. Ние наскоро ќе имаме изработени во-метал слики да ги споделиме до вас, но сега за сега само овие слики кои протекоа, а Вие кажете ни што мислите за овој концепт во коментари..

588830 588825 588831

 

Нас ни останува да ввидиме, кој од Македонските тајкуни ќе успее да купи еден модел..

 

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот