Menu

Mercedes-AMG GT S застана на старт и ги истепа моделите од CLS63 и ML63 AMG Кин

Прво, да расчистиме една работа: ниту едно од овие возила не се тјунирани. Така, трки со влечење се ирелевантни од новинарски аспект, но сепак, кул да се види.

Во драгстер трките ретко се случуваат помеѓу два Автомобили со фабрички поставки. Често, луѓето си променуваат тркала и Гуми во рок од еден месец од купување на автомобил, но кај Русите обично се чека многу помалку. Московската Миља е збиралиште за брзина на наркомани веќе неколку години, па луѓето почнаа да ги донесуваат нивните Играчки од Блискиот Исток, и ако сакате да Видите колку моќ има во Мерцедес или БМВ треба да си резервирате местото за себе. Мерцедес АМГ gt s доаѓа со подесување од morendi, продавница во близина на Москва. Нивната фаза 2 пакет зема 4.0-литарски Твин-турбо v8 со 640 КС и 780 nm (575 lb-ft) на вртежен момент. Тоа е клокнат од 0 до 100 км / h во 3.4 секунди до 100 и 200 км/ч во 6.7 секунди. Многу автомобили победи овој ден, а сепак, мислиме дека ние ќе го почекаме 900 КС Црн џип подесен за БМВ x6 М. На некој начин, тоа не звучи како доволно брзо за да го симнат нарачаниот sportscar кој бил поставен 640 коњски сили.

 

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот