Menu

Л. Хамилтон, ќе ја каже вистината само откако тој ќе се повлече од спортот.

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон вели дека целата вистина за тоа што доживеал по шпанското GP и несреќата со Мерцедес тимски колега Нико Розберг ќе биде кажано само откако тој ќе се повлече од спортот.
Говорејќи за АвтозонаА, во сесија која беше емитувана во живо на Фејсбук, Хамилтон призна дека во неговиот прв круг при судирот во Барселона беше “големо и ниско ниво”, каде тој успеал да одскокне од асфалтот за да се спаси.
Тој исто така зборуваше за тоа како неговиот ментален пристап се променил во текот на годините, и тоа го прави посилен за да се опорави од инциденти, од тоа кога претходно тој се криел во “темно место”.
“Кога бев помлад, да имав лоша трка, јас тоа толку тешко го доживував за мене, тоа беше вистински негативно”, вели Хамилтон.
“Се сеќавам дека после некои трки, јас не ја напуштав мојата хотелска соба по три или четири дена – и не зборував со никого.

“Гледам на Барселона, на пример оваа година, тоа беше многу ниско за мене. Има работи кои нема да ги дознаете додека не се пензионирам за да ви кажам она што го доживеав.
“Следниот ден, станав и отидов на рок, и јас сум размислување за многу различни работи и тоа е лудо да се мисли дека дефицитот на 43-точка што ја имав во тоа време, што се чинеше невозможно треба [да се затвори] ..
“Искрено се чувствувам сега посилно. Имам денови кога се чувствувам како да доаѓа крај на светот, и јас никогаш нема да победам на овој шампионат, бла, бла, бла. Погледнете каде што сум сега, еден поен помалку во шампионатот. ”

Во однос на сегашната состојба на умот, Хамилтон вели дека тој го има сето тоа под контрола.”

Пензионирање план на хоризонтот

Хамилтон, исто така, го повтори ставот на неговата иднина во спортот, и дека планира да се повлече од Формула 1 во почетокот на 2020s.

“Токму сега сум потпишан на три години, вклучувајќи го и овој со Мерцедес, по што се гледам себеси како престојуваат за уште три години веројатно – три, четири години – потоа јас ќе сакам да запре.

“Сакам да бидам толку голем колку што може да биде, но јас не сакам да се дефинирам со рекордите на некој друг.”

Share This:

No comments

Leave a Reply

AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Like us on Facebook

Видео На Денот